Koparki to najpopularniejszy sprzęt oferowany. Liczba żądań wynajmu koparek przekracza 35%. popytu na cały używany sprzęt. O popularności i zapotrzebowaniu na koparki decyduje wydajność i funkcjonalność tego sprzętu. Mogą być wykorzystywane nie tylko do załadunku i transportu materiałów sypkich, ale także do budowy komunikacji, kopania dołów fundamentowych i stawów, prac rolniczych czy wydobywania minerałów.

Wynajem Koparek


wynajem koparek Gliwice
wynajem koparek Gliwice
  • załadunek i rozładunek materiałów sypkich oraz na paletach
  • kruszarki do gruzu wynajem
  • wynajem kruszarki do gruzu
  • wynajem przesiewacza mobilnego
  • przesiewacz do ziemi wynajem
  • kruszarki wynajem
  • przesiewacz bębnowy wynajem
  • przesiewacz mobilny wynajem
  • wynajem przesiewacza
  • wynajem przesiewacza mobilnego
  • wynajem przesiewacza do gruzu
  • wynajem przesiewacza do ziemi
  • wynajem przesiewacza do węgla
  • wynajem koparki Gliwice
  • wynajem koparko-ładowarek,
  • wynajem koparko-ładowarek z młotem do kucia,
  • wynajem koparko-ładowarek z wiertnicą,
  • wynajem koparko-ładowarek z pługiem do odśnieżania,
  • wynajem koparek,
  • wynajem minikoparek,
  • odśnieżanie,
  • wykopy, korytowanie,
  • niwelacja terenu
  • roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe
  • hołdowanie ziemi

Firma oferuje szeroki wybór koparek różnych typów i rozmiarów, dostosowanych do charakteru planowanej pracy: od wydobycia po rozbiórki i wyburzenia, pogłębianie i wiele innych. Popyt na koparki gąsienicowe wynosi 44 proc. popytu na minikoparki wynosi 28%, a na koparki kołowe 16%. Jednym z decydujących czynników przy wyborze koparki jest producent sprzętu. Po przeanalizowaniu liczby zapytań otrzymanych przez firmę, najpopularniejsi producenci koparek to Caterpillar, Hitachi, Volvo, Komatsu, Kubota, Takeuchi i JCB.

wynajem koparek
wynajem koparek

Znani producenci oferują do wyboru kilka rodzajów tego sprzętu: koparki kołowe, koparki gąsienicowe, minikoparki.

Koparki kołowe

Wyjątkowość koparek kołowych to zmienny układ napędowy, niskie zużycie paliwa, niezwykle wygodne sterowanie (pojedynczy pedał) oraz mocny układ hydrauliczny, który pozwala na poruszanie się z tą samą prędkością przy różnych obciążeniach.

Przy wyborze koparki kołowej należy wziąć pod uwagę ich różne koncepcje, od których zależy konstrukcja koparki. Koparki kołowe muszą idealnie dopasowywać się do podłoża, dlatego w środku tej techniki zwykle montuje się przegub obrotowy z wyważaniem tylnej osi, który służy do kopiowania powierzchni tocznej. To znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia koparki. Najwygodniejsze koparki do prac polowych, których przednia i tylna część są zniekształcone względem siebie.

Rodzaje koparek

Koparki są klasyfikowane według kilku cech. W zależności od rodzaju ruchu koparki są gąsienicowe, kołowe i schodkowe.

Koparki gąsienicowe są wyposażone w dwa, cztery, osiem gąsienic. Służą one głównie do załadunku, przemieszczania gruntów sypkich lub skruszonych, komunikacji budowlanej, kopania małych, średnich dołów fundamentowych i stawów.
Koparki kołowe posiadają koła pneumatyczne, na których spoczywa specjalne podwozie. Stosowany w różnych pracach budowlanych.

Koparki krokowe to ciężkie maszyny ważące od kilku do kilku tysięcy ton. Duży ciężar na ziemi rozkłada się na dużych platformach wspierających. Platforma jest podnoszona, ciągnięta do przodu, koparka porusza się z tyłu, a następnie kolejna platforma jest podnoszona i pchana. Stosowany głównie do wydobycia minerałów.

Istnieją również koparki kolejowe i z platformą pływającą.

Zgodnie z zasadą działania koparki są podzielone na jedno-kubełkowe, cykliczne i wielokubełkowe, pracę ciągłą.

Łyżki mogą mieć różne wiadra – rzeczywiście wiadro odwrotne, lina zgarniająca , chwytak . Są też zazwyczaj uniwersalne – stosowane w budownictwie, rolnictwie, architekturze krajobrazu i posiadają kilka wymiennych narzędzi. Specjaliści mają tylko jedno narzędzie do tych prac.

Koparki wielokubełkowe mają wirnik lub łańcuch, na którym zamontowanych jest wiele łyżek, a przepływ pracy jest ciągły.

W zależności od rodzaju wykonywanych prac budowlano-uniwersalne , z wiaderkami do 3 m 3 , kamieniołomy , z wiaderkami od 2 do 8 m 3 , do usuwania wierzchniej warstwy, z wiaderkami większymi niż 6 m 3 .

W zależności od typu silnika głównego koparki dzielą się na diesel i elektryczne . Silnik dobierany jest w zależności od warunków, w jakich będzie pracować koparka. Olej napędowy jest używany do pracy mobilnej do transportu do różnych obiektów, elektrownie, które są tańsze w eksploatacji, są używane stacjonarnie w kamieniołomach.

wynajem koparek Gliwice
wynajem koparek Gliwice

Koparki dzielą się również na mechaniczne i hydrauliczne .

W koparkach mechanicznych ruch jest przenoszony z silnika głównego na mechanizmy za pomocą lin, kół zębatych, kół pasowych, drutów.

W koparkach hydraulicznych funkcję przekładni pełni pompa hydrauliczna, porty rurowe i silnik hydrauliczny. Płyn roboczy krąży w portach rurowych, przekazując energię z pompy do silników hydraulicznych, co wymusza ruch mechanizmów roboczych.

Ponadto różne grupy koparek różnią się mocą, przeznaczeniem i rozmiarem.

W zależności od konstrukcji osprzętu roboczego koparki są wyposażone w : elastyczne lub sztywne zawieszenie lub wysięgnik teleskopowy.

W koparkach z elastycznym zawieszeniem wysięgnik i sprzęt roboczy wiszą na linach. W koparkach ze sztywnym zawieszeniem wysięgnik i inne elementy są połączone zawiasami. W maszynach z wysięgnikiem teleskopowym jest on wypychany i chowany podczas pracy.

Firma prowadzi wynajem sprzętu budowlanego w okolicach miast:

Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica, Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice,

Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno,