Firma Gulajski jest wyspecjalizowanym dostawcą materiałów budowlanych i wykończeniowych, oferującym optymalne i racjonalne rozwiązania w zakresie materiałów i robót budowlanych. Firma rozwija następujące kierunki działalności – sprzedaż i montaż świetlików dachowych, stopnice do schodów, klapy dymowe. Świetliki dachowe i wyłazy strychowe montowane są w wielu obiektach prywatnych: mieszkaniach, domkach, domach mieszkalnych, a także w różnych obiektach użyteczności publicznej.

Świetliki dachowe nie tylko oświetlają wnętrze, ale pełnią również funkcję estetyczną. To właśnie okna dachowe zapewniają do pomieszczeń na poddaszu niezbędną ilość światła, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Doskonale uzupełniają wnętrze, pomagają stworzyć przestronne i jasne pomieszczenia oraz dodają przytulności naszemu salonowi lub kuchni.

Świetliki dachowe zamontowane w dachu to najlepszy sposób na doświetlenie poddasza. Wpuszczają nawet 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w pionowej ścianie. Takie okna dają większą swobodę w oświetleniu pomieszczenia: można je montować w różnych kombinacjach w różnych częściach dachu. Firma Gulajski udziela niezbędnych porad, jak wybrać najbardziej odpowiednie okna dachowe do swojego domu.

Powierzchnia przeszklenia okien musi odpowiadać wielkości pomieszczenia – 1 m² szkła może doświetlić 8-12 m² poddasza. Wybierając materiał, z którego wykonany jest świetlik, konieczne jest określenie miejsca na poddaszu, które chcemy doświetlić. Może to być pokój gościnny lub sypialnia, łazienka lub kuchnia. Świetliki drewniane wymagają częstszej konserwacji okresowej w przypadku zwiększonej wilgotności w pomieszczeniach.

W związku z tym okna PCV można zastosować w łazience lub kuchni. W pomieszczeniach o mniejszej wilgotności istnieje możliwość zamontowania drewnianych okien dachowych, a także białych plastikowych lub laminowanych, które doskonale komponują się z wnętrzem.