RZECZY, KTÓRE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ PRZED ZAINSTALOWANIEM WŁAZU DOSTĘPOWEGO DO DACHU.

Wyłaz dachowy do dachu jest jednym z wymagań w projektach dachowych. Niektórzy właściciele domów nie zdają sobie sprawy, że włazy dachowe mogą zwiększyć wartość domu i poprawić bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o projekt włazu dachowego, który zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp, najlepiej zbadać jego funkcje przed instalacją, czy to na dachu komercyjnym, czy mieszkalnym.

Jeśli chodzi o konstrukcję włazu dachowego, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

Rzeczy do rozważenia przed zainstalowaniem włazu dostępowego do dachu:

  • Konstrukcja sufitu i skok dachu
  • Lokalizacja, dla której niezbędny jest dostęp do systemu dachowego
  • Wysokość sufitu od podłogi lub odwrotnie
  • Wiedza materialna na dachu, rozstaw krokwi na dachu
  • Czy dach potrzebuje włazu z poręczami lub schodami ze stopnic drewnianych

Kiedy planujesz zainstalować właz dachowy do użytku domowego lub komercyjnego, musisz zająć się różnymi czynnikami, aby spełnić specyfikacje zapewniające wystarczający i bezpieczny dostęp przez cały cykl życia konstrukcji.

Produkcja, Montaż, Sprzedaż wyłazów dachowych, także ocieplanych

Firma „GULAJSKI” Rafał Gulajski
ul. 1-go Maja 7e
42-674 Kopienica gm. Zbrosławice /k. Gliwice
Śląsk woj. Śląskie
Powiat. Tarnowskie Góry

Produkcja: świetliki dachowe, klapy dymowe, wyłazy dachowe, systemy oddymiania klatek schodowych, okna dymowe, okna oddymiające, pasma świetlne.

Kolor i design

Wybierając najbardziej odpowiednią klapę dostępową do dachu, będziesz mieć kilka opcji projektowania kolorów. Spróbuj wybrać na podstawie tego, co będzie koordynować z systemem dachowym.

Cel wyłazu dachowego

Niezależnie od tego, czy są to komercyjne, czy mieszkalne, włazy dachowe są wymagane, aby zapewnić bezpieczny i stały dostęp do powierzchni dachu np. dla kominiarza w celu wykonania frezowania komina. Aby upewnić się, że wybierzesz odpowiednią klapę dachową, musisz najpierw określić główny cel lub powód wymagania dostępu do dachu.

Musisz ocenić, czy właz dachowy służy wyłącznie do konserwacji lub naprawy, które wymagają dostępu do sprzętu? A może służy do regularnego dostępu do dachu w celach relaksacyjnych? Na te rzeczy należy spojrzeć przy wyborze odpowiedniej klapy dachowej.

Specyfikacja produktu, wyłazu dachowego

Po zidentyfikowaniu przyczyny instalacji bezpiecznego dostępu do dachu musisz dokonać świadomego wyboru systemu włazu dachowego, który będzie odpowiadał potrzebom instalacji. Konieczne jest określenie rodzaju włazu dachowego i drabiny kombinowanej, aby zapewnić, że dostęp do dachu jest jak najbardziej bezpieczny bez żadnych obliczeń, takie jak długość drabiny i rozmiar otworu włazu dachowego. W Polsce przepisy wymagają minimalnej wielkości 80×80 cm

Niezależnie od wielkości włazu dostępowego do dachu, system musi być łatwy i bezpieczny w obsłudze z jednym. I pozwól osobie mieć trzy punkty kontaktu na drabinie podczas otwierania włazu dachowego. Podczas procesu montażu włazu dachowego położenie drabin znajduje się po przeciwnej stronie zawiasu, aby zapewnić brak przeszkód i bezpieczny dostęp.

Aby upewnić się, że pomyślnie spełniasz wszystkie kryteria, możesz również rozważyć, czy do osiągnięcia swojego celu wymaga ona szytej na zamówienie klapy dostępu do dachu.

wyłaz dachowy Gulajski
wyłaz dachowy Gulajski

Pytania do przemyślenia

Oto kilka pytań do rozważenia przed zainstalowaniem włazu dachowego:

Jak przydatna jest luka dachowa?

Każda klapa dostępu do dachu jest niezwykle pomocna w zapewnianiu łatwego i bezpiecznego dostępu do dachu, szczególnie podczas rekreacji i konserwacji. Dzięki temu zapewniasz rodzinie możliwość ucieczki i wyjścia poza dom w nagłych wypadkach.

Czy włazy dachowe są dość delikatne?

Nowoczesny dostęp do dachu, taki jak Ocynkowane klapy dachowe ma wysokiej jakości środki zapewniające, że właz dachowy jest w stanie wytrzymać elementy zewnętrzne, takie jak śnieg lub deszcz, oraz zużycie i może trwać przez lata.

Czy właz dachowy ochroni mój dom przed intruzami?

Wiele wyłazów dachowych zapewnia niezawodne bezpieczeństwo i zapobiega włamaniom przez złodziei.

Czy właz dachowy zakłóci projekt mojego domu?

Klapy dachowe estetycznie łączą się z materiałami dachowymi w zależności od konstrukcji dachu i klapy dostępowej do dachu. A w przestrzeni wewnętrznej możesz pomalować otwór, aby idealnie komponował się z otoczeniem sufitu, aby dopasować wykończenie do wystroju wnętrza.