Drewno było często używane do budowy ogrodzeń, ale ten materiał wymaga pielęgnacji (szlifowanie, malowanie, olejowanie). W rezultacie na rynku istnieje zapotrzebowanie na bardziej wytrzymały materiał, który wymaga jak najprostszej konserwacji. W tym przypadku właściwym wyborem są ogrodzenia metalowe, ogrodzenia aluminiowe, które swoim kształtem przypominają drewniane.

Szybki montaż ogrodzeń:

Wizualnie wszystkie ogrodzenia metalowe mogą wyglądać identycznie, ale mogą różnić się materiałami i sposobem wykonania.

Poszczególne elementy metalowe muszą być zmontowane i zespawane przed ocynkowaniem produktu. W procesie cięcia metalu na elementy ogrodzenia warto korzystać z metody cięcia wodą. Metoda cięcia wodą ( WaterJet ) zapewnia brak naprężeń wewnętrznych ciętego metalu. Cynk musi być nakładany na całą powierzchnię, aby zapewnić bardziej niezawodną ochronę przed korozją. Jeżeli produkty wykonane są z gotowych profili ocynkowanych, miejsca spawania i łączenia muszą być obrobione według specjalnych technologii. Równie ważnym krokiem po cynkowaniu jest przygotowanie do malowania, ponieważ za pomocą tego procesu farba ma lepszy kontakt z powierzchnią (nie łuszczy się, powierzchnia wygładza). Najbardziej niezawodną jest metoda malowania proszkowego, po której produkt staje się odporny na korozję, zarysowania i inne czynniki środowiskowe. Jeśli fabryka korzysta z zaawansowanej technologii, posiada certyfikaty, spełnia normy ISO, jest małe prawdopodobieństwo, że produkty będą złej jakości.

montaż ogrodzeń Zbrosławice
montaż ogrodzeń Zbrosławice

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

montaż ogrodzeń
montaż ogrodzeń

Jednym z najczęstszych błędów w montażu ogrodzenia jest instalowanie ciągłego fundamentu, gdy nie jest to konieczne. Instalatorzy często sugerują wykonanie ciągłego fundamentu (rusztu), aby zwiększyć nakład prac instalacyjnych. W takim przypadku słupy są po prostu zabetonowane w fundamencie lub słupy z płytami kotwiącymi są mocowane do fundamentu. Jeśli działka nie ma dużych różnic wysokości i nie wymaga muru oporowego do podparcia gruntu, posadowienie nie jest obowiązkowe. Istnieje możliwość umieszczenia bloczków i kamieni na obwodzie ogrodzenia w celu zapobieżenia porostowi trawy lub zastosowania prefabrykowanej podbudowy ogrodzeniowej . W przypadkach, gdy potrzebny jest fundament, warto pomyśleć o ozdobnych blokach ogrodzeniowych . Na betonowym fundamencie można umieścić kilka rzędów bloczków, które upiększą betonową konstrukcję.

Ważne jest, aby dobrać odpowiednią głębokość słupów i fundamentów ogrodzenia , które pozostaną na swoim miejscu wraz ze zmianą pór roku. Ważne jest również dobranie odpowiedniej szerokości wykopu, ponieważ może to wpłynąć na stabilność ogrodzenia. Zalecana jest średnica dołu 15-25 centymetrów. Im węższa średnica wykopu, tym bardziej stabilne jest ogrodzenie, a większe wykopy wymagałyby większej ilości zaprawy.

Podczas montażu ogrodzeń palisadowych czy ogrodzeń z poziomych profili metalowych klienci bardzo często nie zwracają uwagi na to, jak montować słupki ogrodzeniowe, które wybrać i w jakiej odległości zamontować. Lepiej, aby odległość między filarami była taka sama. Przy równych przekrojach produkcja jest łatwiejsza, tańsza, a instalacja prostsza.

Warto zauważyć, że w przypadku bardziej zamkniętego ogrodzenia występuje „efekt żagla” i słup musi wytrzymać większe obciążenia. To samo dotyczy tylko twardych ogrodzeń. W takim przypadku nie nadaje się słupek 40x60mm ze ścianką o grubości 1,3mm, który zwykle nadaje się do ogrodzenia segmentowego 3D lub 2D wykonanego z paneli drucianych. Ważna jest również ocena jakości samych kolumn. Na przykład, kolumny pokryte stopem aluminium i cynku i malowane proszkowo wytrzymają kilkakrotnie dłużej niż zwykłe podkłady powlekane metalami żelaznymi. Wybór złej jakości lub nieodpowiednich słupków ogrodzeniowych niesie ze sobą duże ryzyko, ponieważ wymiana słupków jest bardziej skomplikowana i kosztowna niż panele ogrodzeniowe.

Komplet bram tarasowych to dość ważny aspekt, a wysokiej jakości okucia to długoletnia gwarancja funkcjonowania bramy, nie zapominając o funkcji ochronnej i kryteriach estetycznych. Bramy produkowane w certyfikowanej produkcji posiadają obliczone obciążenia, odpowiednio dobraną ościeżnicę, zawiasy, łożyska, słupki, zapadki. Konstrukcje muszą chronić ruchome części przed wpływami zewnętrznymi i naturalnymi. Dla instalatorów produkt wysokiej jakości pozwala na szybsze instalowanie produktów i ma większe możliwości dostosowania, co wpływa na finanse klienta. W przeciwnym razie, w przypadku doboru niekompletnych lub nieodpowiednich okuć do bramy, po pewnym czasie trzeba je wymienić, często demontując konstrukcję bramy.

Mając wystarczające informacje, odpowiednie środki do montażu ogrodzenia metalowego można zainstalować niezależnie od ogrodzenia, ale w przypadku wątpliwości co do opcji i opcji ogrodzenia zaleca się skonsultowanie się ze specjalistami. Profesjonaliści w swojej dziedzinie mogą pomóc w doborze wysokiej jakości materiałów i uporządkowanym wykonaniu prac instalacyjnych. Dzięki temu klient może cieszyć się wysokiej jakości i trwałym ogrodzeniem oraz optymalnie rozłożonymi finansami.