budowlane

Wynajem koparek, przesiewaczy, kruszarek

Koparki, jako najpopularniejszy sprzęt oferowany w branży budowlanej i inżynieryjnej, dominują na rynku wynajmu sprzętu ciężkiego, stanowiąc ponad 35% całkowitego popytu na używany sprzęt. Ich niezwykła popularność i wysokie zapotrzebowanie wynikają z imponującej wydajności i funkcjonalności, które czynią je niezastąpionymi w wielu aspektach prac budowlanych i inżynieryjnych. Koparki są niezwykle wszechstronne – ich zastosowanie wykracza poza podstawowe prace, takie jak załadunek i transport materiałów sypkich. Są one nieocenione w projektach budowy infrastruktury komunikacyjnej, gdzie ich precyzja i siła pozwalają na szybkie i efektywne kopanie dołów fundamentowych, wykonywanie wykopów pod instalacje czy tworzenie stawów. Ich rola nie ogranicza się jednak tylko do branży budowlanej. Koparki znajdują zastosowanie również w rolnictwie, gdzie ułatwiają prace ziemne i przygotowanie terenu pod uprawy, a także w przemyśle wydobywczym, gdzie są kluczowym sprzętem w ekstrakcji minerałów. Ta wszechstronność sprawia, że koparki są niezastąpionym sprzętem na wielu placach budowy i w różnorodnych projektach, co przekłada się na ich wysoką wartość na rynku wynajmu sprzętu ciężkiego.

Wynajem sprzętu budowlanego

Firma, rozumiejąc dynamiczne potrzeby rynku budowlanego i inżynieryjnego, oferuje szeroki wybór koparek różnych typów i rozmiarów, które są dostosowane do specyfiki planowanych prac. W ofercie znajdują się maszyny idealne do zadań takich jak wydobycie surowców, rozbiórki, wyburzenia, a także prace związane z pogłębianiem terenu i wiele innych specjalistycznych zastosowań. Analiza rynku pokazuje, że popyt na koparki gąsienicowe wynosi 44%, co świadczy o ich dużej popularności, szczególnie w trudnych warunkach terenowych. Minikoparki, ze względu na swoją zwrotność i mniejsze rozmiary, stanowią 28% popytu, co czyni je idealnym wyborem dla prac w ciasnych przestrzeniach miejskich. Koparki kołowe, z kolei, z 16% udziałem w rynku, są preferowane ze względu na ich mobilność i szybkość przemieszczania się na placach budowy.

Jednym z decydujących czynników przy wyborze koparki jest renoma producenta. Wśród najpopularniejszych marek, na które skupiają się zapytania klientów, znajdują się Caterpillar, Hitachi, Volvo, Komatsu, Kubota, Takeuchi i JCB. Te marki są znane z wysokiej jakości maszyn, niezawodności i innowacyjnych technologii, co przekłada się na ich wybór przez klientów.

Firma aktywnie działa na terenie całej Polski, z silną obecnością w regionach takich jak Śląsk i Dolny Śląsk. W miastach takich jak Gliwice, Katowice, Zawada, Tarnowskie Góry, Chorzów, Ruda Śląska, Rybnik, Pyskowice, Knurów, Żory, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, a także Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Głogów, Kłodzko, Zgorzelec, firma oferuje swoje usługi, dostosowując ofertę do lokalnych potrzeb i specyfiki rynku. Dzięki temu klienci z tych regionów mają dostęp do szerokiej gamy sprzętu, który może być efektywnie wykorzystany w różnorodnych projektach budowlanych i inżynieryjnych.

wynajem koparek

Znani producenci oferują do wyboru kilka rodzajów tego sprzętu: koparki kołowe, koparki gąsienicowe, minikoparki.

Cennik wynajmu sprzętu budowlanego

Poniżej znajduje się cennik wynajmu dla koparek, przesiewaczy i kruszarek, wraz z opisem ich zastosowania.

SprzętCena Wynajmu (za dzień)Zastosowanie
Koparka Gąsienicowa800 PLNPrace ziemne, wykopy, prace budowlane, prace drogowe, wyburzenia
Koparka Kołowa700 PLNPrace w miejscach trudno dostępnych, prace drogowe, prace komunalne
Minikoparka500 PLNPrace w ograniczonych przestrzeniach, prace ogrodnicze, drobne prace budowlane
Przesiewacz900 PLNSortowanie i przesiewanie materiałów sypkich, prace w kopalniach, recykling
Kruszarka Mobilna1,200 PLNKruszenie kamienia, betonu, recykling odpadów budowlanych, prace w kamieniołomach i kopalniach
Ceny wynajmu sprzętu budowlanego

Ceny mogą ulec zmianie w zależności od długości wynajmu, marki i modelu sprzętu, a także od dodatkowych usług, takich jak transport sprzętu na miejsce pracy czy obsługa techniczna. Warto również zaznaczyć, że niektóre firmy mogą oferować rabaty przy dłuższym wynajmie lub dodatkowe opłaty za paliwo i eksploatację.

Koparki kołowe

Wyjątkowość koparek kołowych to zmienny układ napędowy, niskie zużycie paliwa, niezwykle wygodne sterowanie (pojedynczy pedał) oraz mocny układ hydrauliczny, który pozwala na poruszanie się z tą samą prędkością przy różnych obciążeniach.

Przy wyborze koparki kołowej należy wziąć pod uwagę ich różne koncepcje, od których zależy konstrukcja koparki. Koparki kołowe muszą idealnie dopasowywać się do podłoża, dlatego w środku tej techniki zwykle montuje się przegub obrotowy z wyważaniem tylnej osi, który służy do kopiowania powierzchni tocznej. To znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia koparki. Najwygodniejsze koparki do prac polowych, których przednia i tylna część są zniekształcone względem siebie.

Rodzaje koparek

Koparki są klasyfikowane według kilku cech. W zależności od rodzaju ruchu koparki są gąsienicowe, kołowe i schodkowe.

Koparki gąsienicowe są wyposażone w dwa, cztery, osiem gąsienic. Służą one głównie do załadunku, przemieszczania gruntów sypkich lub skruszonych, komunikacji budowlanej, kopania małych, średnich dołów fundamentowych i stawów.
Koparki kołowe posiadają koła pneumatyczne, na których spoczywa specjalne podwozie. Stosowany w różnych pracach budowlanych.

Koparki krokowe to ciężkie maszyny ważące od kilku do kilku tysięcy ton. Duży ciężar na ziemi rozkłada się na dużych platformach wspierających. Platforma jest podnoszona, ciągnięta do przodu, koparka porusza się z tyłu, a następnie kolejna platforma jest podnoszona i pchana. Stosowany głównie do wydobycia minerałów.

Istnieją również koparki kolejowe i z platformą pływającą.

Zgodnie z zasadą działania koparki są podzielone na jedno-kubełkowe, cykliczne i wielokubełkowe, pracę ciągłą.

Łyżki mogą mieć różne wiadra – rzeczywiście wiadro odwrotne, lina zgarniająca , chwytak . Są też zazwyczaj uniwersalne – stosowane w budownictwie, rolnictwie, architekturze krajobrazu i posiadają kilka wymiennych narzędzi. Specjaliści mają tylko jedno narzędzie do tych prac.

Koparki wielokubełkowe mają wirnik lub łańcuch, na którym zamontowanych jest wiele łyżek, a przepływ pracy jest ciągły.

W zależności od rodzaju wykonywanych prac budowlano-uniwersalne , z wiaderkami do 3 m 3 , kamieniołomy , z wiaderkami od 2 do 8 m 3 , do usuwania wierzchniej warstwy, z wiaderkami większymi niż 6 m 3 .

W zależności od typu silnika głównego koparki dzielą się na diesel i elektryczne . Silnik dobierany jest w zależności od warunków, w jakich będzie pracować koparka. Olej napędowy jest używany do pracy mobilnej do transportu do różnych obiektów, elektrownie, które są tańsze w eksploatacji, są używane stacjonarnie w kamieniołomach.

wynajem koparek Gliwice

Koparki dzielą się również na mechaniczne i hydrauliczne .

W koparkach mechanicznych ruch jest przenoszony z silnika głównego na mechanizmy za pomocą lin, kół zębatych, kół pasowych, drutów.

W koparkach hydraulicznych funkcję przekładni pełni pompa hydrauliczna, porty rurowe i silnik hydrauliczny. Płyn roboczy krąży w portach rurowych, przekazując energię z pompy do silników hydraulicznych, co wymusza ruch mechanizmów roboczych.

Ponadto różne grupy koparek różnią się mocą, przeznaczeniem i rozmiarem.

W zależności od konstrukcji osprzętu roboczego koparki są wyposażone w : elastyczne lub sztywne zawieszenie lub wysięgnik teleskopowy.

W koparkach z elastycznym zawieszeniem wysięgnik i sprzęt roboczy wiszą na linach. W koparkach ze sztywnym zawieszeniem wysięgnik i inne elementy są połączone zawiasami. W maszynach z wysięgnikiem teleskopowym jest on wypychany i chowany podczas pracy.

Firma prowadzi wynajem sprzętu budowlanego w okolicach miast:

Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica, Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice,

Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno,

Oceń Nas
admin

Recent Posts

Co decyduje o wyborze materiału dachowego – praktyczny przewodnik

Większość osób, stając przed wyborem dachu, nie dysponuje techniczną wiedzą ani doświadczeniem w zakresie takich…

2 miesiące ago

Bytom wprowadza znaczące podwyżki cen za wodę i ścieki

Bytom wprowadza znaczące podwyżki cen za wodę i ścieki, stając się jednym z miast z…

3 miesiące ago

Alternatywa dla świetlika – dachówka świetlikowa

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych świetlików są dachówki świetlikowe. Te przeźroczyste lub półprzezroczyste dachówki są wykonane…

4 miesiące ago

Wprowadzenie naturalnego światła do pomieszczeń

Kopuły poliwęglanowe, świetliki poliwęglanowe, okna dachowe kopułkowe oraz okna kopułowe to produkty stosowane w budownictwie,…

5 miesięcy ago

Oddymianie klatek schodowych

Oddymianie klatek schodowych jest ważnym elementem bezpieczeństwa pożarowego w budynkach. Celem systemów oddymiania jest zapobieganie…

5 miesięcy ago

Dachowa rewolucja z butylem jakie korzyści dla dachu płaskiego?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę dachu płaskiego. Jednym z najważniejszych…

5 miesięcy ago